U Cluj - ASU Poli Timişoara 3-0! Debut cu dreptul pentru Erik Lincar pe banca ardelenilor! Meciul a fost rezolvat din prima repriză

Liga 2

U Cluj s-a impus cu 3-0 în faţa celor de la ASU Poli Timişoara, într-un meci al primei etape din Liga 2.

LIVE VIDEO U Cluj - ASU Poli Timişoara 3-0 ( Valentin Alexandru - 10, Hofman - 32, Riberio - 33)

”U” Cluj: Micle – Gîţ, D. Ispas, Gugu (cpt.), Mitrea – Dican, Balgiu – Blejdea, Ribeiro, Hofman – Val. Alexandru

Rezerve: Gorcea – Vomir, Taub, Moraru, Haită, Novac, Nic. Pîrvulescu, Ţurcan, Voinea

Antrenor: Erik Lincar

ASU Poli Timişoara: Păduraru – Sofran, Mera (cpt.), Bocşan, Pamfile – Ignea – D. Radu, R. Rus, Zaluschi, Bîrnoi – Axente
Rezerve: Devenish – Andr. Doru, Oanea, Moţiu, Minteuan, D. Benzar, Oct. Ursu, S. Costea
Antrenor: Dorin Toma

Min 90. Final de meci!

Min 46. A început repriza secundă!

Min 45. Final de primă repriză!

Min 33. GOOOOOOOOL U Cluj! Clujenii au interceptat din jumătatea adversă, iar Riberio a trimis mingea în poartă din afara careului!

Min 32. GOOOOOOOL U CLuj! Hofman trimite un şut cu stângul lângă bară!

Min 18. Ocazie U CLuj! Gîţ şutează din marginea careului, dar balonul trece pe lângă poartă!

Min 10. GOOOOOOOOOOL U Cluj! Valentin Alexandru trimite mingea în poartă din câtiva metri!

Min 1. A început meciul!

U Cluj nu a mai câştigat în faţa celor de la ASU Poli Timişoara din martie 2019. A fost o victorie la limită atunci obţinută de clujeni, după un gol marcat de Marius Axente.

În ultimele două confruntări directe, timişorenii au bifat o remiză la Cluj şi o victorie în septembrie 2020, atunci când Sergiu Popovici marca în minutul 70 singurul gol al meciului.

Universitatea l-a numit în această vară pe Erik Lincar pe banca tehnică, iar la nivelul lotului, lucrurile s-au schimbat vizibil. Şi la timişoreni au avut loc schimbări. Noul antrenor, Dorin Toma s-a declarat optimist în privinţa noului sezon: ”Am transferat mulţi jucători, dar suferim puţin la nivel de omogenitate. Avem un joc greu la Cluj, dar vrem să începem cu o victorie” a anunţat acesta.

”În prima etapă, favoritele au cam câştigat meciurile. Trebuie să o facem şi noi, să debutăm cu dreptul” a spus şi Erik Lincar, antrenorul clujenilor.

Afla mai multe despre: u cluj