ULTIMA ORĂ | CFR Cluj, sancţionată de Comisia de Disciplină a FRF după meciul cu Viitorul

Fotbal intern

Grupările CFR Cluj şi FC Hermannstadt au primit câte o penalitate sportivă de 5.000 de lei, din cauza comportamentului suporterilor la meciurile cu FC Viitorul, respectiv Dunărea Călăraşi, a anunţat Comisia de Disciplină a FRF, informează lpf.ro.

Şi gruparea Dunărea Călăraşi a primit o penalitate sportivă de 2.500 de lei.

Jucătorul Marcel Holzmann, de la FC Botoşani, eliminat la meciul cu Poli Iaşi, a fost suspendat pentru trei jocuri şi a primit o penalitate sportivă de 5.000 lei.

CFR Cluj a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (0-1), echipa FC Viitorul, în ultimul meci al etapei a VII-a a play-off-ului Ligii I. Oaspeţii au condus cu scorul de 1-0 la pauză, după golul marcat de Rivaldinho '14. În repriza a doua gazdele au marcat de trei ori, prin Camora '57, Culio '67 (p) şi Vinicius '74, şi în urma victoriei îşi menţin avantajul de cinci puncte faţă de FCSB, cu trei etape înaintea finalului play-off-ului.