Ultimele veşti despre accidentarea lui Denis Alibec. Mesajul atacantului după ce a părăsit cantonamentul naţionalei

Cu numai un sfert de oră înaintea fluierului de final în Islanda – România, atacantul Denis Alibec a acuzat probleme medicale şi a fost înlocuit de selecţionerul Mirel Rădoi.

Mirel Rădoi nu se va putea baza pe Alibec pentru partidele cu Liechtenstein şi Macedonia de Nord

Denis Alibec a acuzat dureri la coapsa piciorului stâng în minutul 76 al întâlnirii cu Islanda. Sâmbătă, după ce tricolorii au sosit în ţară, Alibec a fost supus mai multor investigaţii, iar acum a fost dat şi verdictul în cazul accidentării lui, din partida cu Islanda, scor 2-0.

Jucătorul CFR-ului a suferit o leziune la nivelul coapsei stângi şi va fi indisponibil pentru meciurile cu Liechtenstein şi Macedonia de Nord. Vârful României a părăsit cantonamentul naţionalei pentru a se recupera, potrivit FRF.

De asemenea, Denis Drăguş nu a părăsit cantonamentul, iar în această dimineaţă va efectua investigaţii medicale.

UPDATE: Mesajul lui Denis Alibec după ce a părăsit cantonamentul echipei naţionale: ”Din cauza accidentării, am părăsit cantonamentul echipei naţionale. Le ţin pumnii băieţilor şi sunt sigur că pot obţine maximum de puncte din următoarele 2 meciuri. Hai, România”.

Afla mai multe despre: echipa naţională-denis alibec-mirel rădoi