Umilinţă istorică suferită de Coreea de Nord în Cupa Asiei! Cea mai grea înfrângere după 0-7-ul cu Portugalia de la CM 2010. Adversarii s-au oprit din marcat în minutul 68

Reprezentativa Coreei de Nord a suferit o înfrângere usturătoare, scor 0-6, în faţa Qatar-ului într-un meci contând pentru Grupa E a Cupei Asiei 2019.

Este a doua cea mai grea înfrângere din istorie pentru formaţia asiatică, după cea suferită la Campionatul Mondial din 2010 în faţa Portugaliei (0-7).

Ali Abdulla a fost erolul Qatar-ului, cu patru goluri reuşite în minutele 9, 11, 55 şi 60.

• Coreea de Nord - Qatar 0-6 (A. Abdulla 9, 11, 55, 60, Khoukhi 43, Hassan 68).

Afla mai multe despre: coreea de nordqatarinfrangere