Un alt sezon, acelaşi Cristiano Ronaldo. VIDEO | Atacantul lui Juventus, gol la primul meci din presezon, contra lui Tottenham

Juventus Torino a fost învinsă, duminică, la Singapore, cu scorul de 3-2, de Tottenham Hotspur, într-un meci de la International Champions Cup.

Erik Lamela a deschis scorul în minutul 30, dar Gonzalo Higuain (56) şi Cristiano Ronaldo (60) au întors scorul în favoarea "Bătrânei Doamne". Tottenham a revenit, însă, şi s-a impus prin golurile marcate de Lucas (65) şi Harry Kane (90+3).

Cristiano Ronaldo, care a evoluat până în minutul 63, a fost în mare formă la primul meci din presezon, pe lângă gol, el având mai multe acţiuni periculoase.

Afla mai multe despre: cristiano