Un fost coleg de-ai lui Ronaldo, cea mai amuzantă reacţie după performanţa portughezului din meciul cu Juventus

Alvaro Arbeloa, fost jucător al echipei Real Madrid, a postat un mesaj pe Twitter, în care îşi arată admiraţia pentru golul marcat din foarfecă de Cristiano Ronaldo, în meciul cu Juventus, din Liga Campionilor.

"Cristiano Ronaldo poate să plece de pe Pământ şi să joace împotriva marţienilor. Aici a făcut totul", a scris Arbeloa.

Cu cele două reuşite de marţi, Ronaldo a ajuns la 119 goluri marcate în Liga Campionilor, dintre care 14 în această ediţie.

Echipa Real Madrid a învins, marţi, în deplasare, cu scorul de 3-0 (1-0), pe Juventus Torino, în manşa I a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor.

Golurile au fost marcate de Ronaldo, în minutele 4 şi 64, ultimul spectaculos, din foarfecă, şi de Marcelo, în minutul 72. De la gazde a fost eliminat argentinianul Dybala, în minutul 66, pentru două cartonaşe galbene.

Returul va avea loc la 11 aprilie, la Madrid.

Afla mai multe despre: cristiano ronaldojuventusreal madridlebron jamesalvaro arbeloa