Un fost jucător de la FCSB, savuros la declaraţii. Cum a explicat faza în care a comis penalty: "E prea mic şi nu l-am văzut" :)

FC Argeș

FC Viitorul a remizat, duminică seară, pe teren propriu, scor 2-2, cu echipa FC Argeş, într-un meci din etapa a opta a Ligii I, în care a marcat ultimul gol din penalti, în minutul 90+2

Au înscris Gaztanaga ’61 şi Ciobanu ‘90+2 (penalti) pentru gazde, respectiv Malele ’31 (penalti), ’57 pentru oaspeţi.

Penaltiul a fost acordat pentru un fault în careu comis de Matei asupra lui Măţan. Fostul fundaş de la FCSB a fost eliminat după această fază: "Nu l-am văzut, nu m-am informat şi nu l-am văzut, fiind foarte mic. Am vrut să plec, să sar la cap şi l-am lovit. " a explicat fundaşul dreapta, după meci.

"Am stat foarte bine în teren, am făcut ce ne-a zis antrenorul, am jucat pe contraatac. Viitorul a condus jocul, dar dacă am primit gol aproape în ultimul minut cred că am fi meritat victoria" a mai spus Matei, la finalul partidei.

Afla mai multe despre: gabi mateifc argeş