Un nou eşec pentru stelişti! Roş-albaştrii, învinşi în Liga Campionilor la polo

Alte sporturi

Campioana României la polo, Steaua Bucureşti, a fost învinsă pe teren propriu de Ferencvaros Budapesta, scor 9-6, în al doilea meci din grupa A a Ligii Campionilor.

Deşi au avut un început foaret bun şi au condus după două reprize ale meciului, campionii României au cedat lupta în ultimele 16 minute. Scorul pe reprize a fost 3-1, 0-1, 0-3, 3-4. Din grupa A mai fac parte echipele CNA Barceloneta, Steaua Roşie Belgrad, Dinamo Moscova, ZF Eger, Pro Recco şi AN Brescia.

Cu ultima, steliştii au jucat în prima etapă şi au pierdut cu scorul de 8-5. În următoarea partidă din grupă, Steaua va juca în deplasare, cu echipa ungară ZF Eger, pe 21 noiembrie. Partidele din faza grupelor se vor încheia în 15 mai 2019.

Afla mai multe despre: polosteaualiga campionior