Un nou succes pentru Dinamo Kiev în campionatul Ucrainei. Urmează partida cu Juventus Torino din Liga Campionilor

Formaţia Dinamo Kiev, antrenată de Mircea Lucescu, a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, echipa Vorskla Poltava, într-un meci din etapa a XI-a a campionatului Ucrainei.

Golurile formaţiei din Kiev au fost marcate în prima repriză de Viktor Tsygankov - în minutul 14 şi Benjamin Verbic - în minutul 36. Internaţionalul român Tudor Băluţă a fost rezervă neutilizată în această partidă.

În clasament, Dinamo Kiev este pe prima poziţie cu 26 de puncte, cu şase mai mult decât rivala Şahtior Doneţk, care îşi joacă, astăzi, partida din etapa a 11-a, pe terenul celor de la Dnipro-1.

Pentru formaţia lui Lucescu urmează partida din deplasare cu Juventus Torino, din etapa a 5-a a grupelor Ligii Campionior, miercuri, 2 decembrie.

Afla mai multe despre: fotbal