Unde se afla Denis Alibec în timp ce CFR era învinsă de FC Botoşani! Postarea internaţionalului romângalerie foto

CFR Cluj

Formaţia FC Botoşani a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, liderul Ligii 1, CFR Cluj, într-un meci din etapa a opta a primului eşalon.

Golul a fost marcat de Kage, în minutul 71. Denis Alibec nu a fost disponibil pentru meciul de la Botoşani. Atacantul a acuzat dureri la coapsa piciorului stâng în minutul 76 al întâlnirii României cu Islanda, scor 2-0. După ce tricolorii au sosit în ţară, Alibec a fost supus mai multor investigaţii. Jucătorul CFR-ului a suferit o leziune la nivelul coapsei stângi şi a fost indisponibil pentru meciurile cu Liechtenstein şi Macedonia de Nord.

În timp ce CFR evolua contra lui FC Botoşani, Alibec a postat pe Instagram o postare de la Cluj. Atacantul se afla pe Cluj Arena, la festivalul Untold.

CFR Cluj este lider în clasament, cu 21 de puncte, în timp ce FC Botoşani este pe locul trei, cu 17 puncte. Poziţia a doua este ocupată de FC Rapid, care are tot 17 puncte, dar un golaveraj mai bun.

Afla mai multe despre: cfr-denis alibec-botoşani