”Universitatea Craiova joacă fotbal!” Panduru a tras concluziile după remiza din Bănie: ”Au pierdut două puncte. Nu au profitat de acest meci” EXCLUSIV

Universitatea Craiova a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul susţinut, luni, pe teren propriu, în compania echipei Sepsi OSK, în etapa a VIII-a a Ligii I

Formaţia gazdă a punctat prin Gustavo în minutul 32, după ce Sepsi a deschis scorul prin Fofana, în minutul 70. În minutul 80, Niczuly (Sepsi) a apărat un penalti executat de Gustavo.

Basarab Panduru, expert Telekom Sport, a comentat la Minutul 91 partida din Bănie. În opinia fostului mare internaţional, oltenii au pierdut două puncte în acest meci. Totodată, Panduru a subliniat şi care a fost momentul decisiv al acestui meci:

”Echipa care pierde două puncte este Universitatea Craiova. Pentru cum au jucat în prima repriză, au ratat şi penalty, cred că trebuiau să marcheze minim două goluri în acest meci. O grămadă de ocazii, au jucat în continuare şi după ce au primit gol, exact cum s-a întâmplat şi cu Rapid.

Au reuşit să egaleze prin Gustavo, după care la pauză se întâmplă ceva. Grozavu a văzut foarte bine şi a trecut la trei pe linia de fund. Lucrurile s-au mai echilibrat din acel moment. La toate fazele importante avem ceva de discutat, dar cred că avem o Craiova care joacă fotbal şi care dă speranţe spectatorilor pentru ceva bun. Nu au profitat de acest meci” a spus Panduru, la Telekom Sport.

Au evoluat:

Universitatea Craiova: Pigliacelli – Vlădoiu (Cîmpanu '58), Găman, M. Constantin (Conte '76), Bancu – Gustavo (Baiaram '81), Screciu, Nistor, Houri – Ivan (Markovici '80), Koljic (Fedele '76). Antrenor: Laurenţiu Reghecampf

Sepsi: Niczuly – Dimitrov (Sousa '46), Ninaj, Mitrea, Dumitrescu (Ispas '46) – Păun (Gonzalez '58), Fofana, Aganovic (Ştefănescu '90+4) – Luckassen, Bojic, Chunchucov (Damaşcan '80). Antrenor: Leo Grozavu

Afla mai multe despre: panduruuniversitatea craiova