Unul din scouterii lui AC Milan a fost pe ”Oblemenco” la Craiova - Dinamo. Ce jucător a remarcat!

Mauro Bertoni, scouterul celor de la AC Milan, a fost în tribunele de pe Oblemenco la sfertul Cupei României dintre Craiova şi Dinamo.

CS U Craiova s-a impus cu 1-0 în derby-ul cu Dinamo şi s-a calificat în semifinalele Cupei României. Chiar dacă Nicuşor Bancu a fost omul meciului pentru olteni, cel pentru care a venit scouterului lui Milan a fost Alexandru Mitriţă.

Mitriţă a fost autorul unor faze extrem de spectaculoase în prima repriză. Fostul component al Pescarei a fost aproape de mai multe ori de gol, de două ori chiar nimerind bara din cauza opoziţiei portarului Penedo

Afla mai multe despre: craiovadinamoac milanmitrita