UPDATE VIDEO | Momente de panică la Napoli. Ospina s-a prăbuşit pe teren şi a fost dus de urgenţă la spital

Serie A

Seară neagră pentru Ospina, portarul columbian al lui Napoli, care a fost lovit neintenţionat de un adversar în startul partidei

UPDATE 21:10 Ospina a ajuns la spital cu şeful staff-ului medical de la Napoli. Imediat, la spital a ajuns şi soţia fotbalistului. Din primele informaţii, Ospina este conştient. Se pare că a suferit o comoţie cerebrală şi va rămâne sub supraveghere medicală următoarele 48 de ore.

Ospina s-a ciocnit tare cu Pussetto în minutul 5 al partidei dintre Napoli şi Udinese. Portarul gazdelor a primit îngrijiri medicale, a fost pansat şi a continuat. Numai că în finalul primei reprize, când mingea se juca în cealaltă jumătate de teren, Ospina s-a prăbuşit pe gazon. Arbitrul, coechipierii şi adversarii au cerut intervenţia medicilor şi au fost momente bune de panică pe San Paolo. În cele din urmă, Ospina a fost urcat în salvare şi dus la spital pentru investigaţii. La ieşirea din teren, întins pe targă, columbianul le-a făcut cu mâna fanilor.

Afla mai multe despre: napoliospinaaccidentare