• Raul Stanciu (Atletico Arad)
  • Frederik Holst (Helsingborgs)
  • Ibrahima Conte (liber)
  • Robert Mustacă (Farul)

În ultima etapă, UTA a scos un rezultat de egalitate pe terenul celor de la Poli Iaşi, scor 2-2, la una dintre ultimele faze ale jocului, după un gol marcat de Bradley Cooper.

Meciul a fost de înaltă tensiune, de alt risc. Am început prost. Am făcut mult greşeli. A venit un gol pe o greşeală mică, pe care doar VAR-ul a văzut-o. Prima repriză a aparţinut celor de la Botoşani, au avut o circulaţie mai bună. Ne-au creat probleme, au avut situaţii.

Repriza a doua, jucătorii care au intrat, au făcut diferenţa. I-am surprins cu jucători din linia a 2-a. Pot să spun că a fost ok. Când rămâi în 10, după cartonaşul lui Carp... Îmi pare bine că băieţii nu au cedat.

Au avut dificultăţi cu mingile din lateral. Stahl a centrat perfect. Lui Cooper nu-i place mingea la cap, cred că de la şampon”, declara Mircea Rednic, după meciul cu Poli Iaşi.

Afla mai multe despre: mircea rednicpoli iasi-utaantrenori