Val de ironii şi jigniri pe Giuleşti! Ce au putut striga suporterii, după încă un meci dezastruos pentru Rapid

Rapid

Spiritele s-au încins în Giuleşti, după al patrulea meci pierdut consecutiv în play-off. La final, după golul lui Delejuh, fanii au cedat şi au scandat împotriva antrenorului Cristiano Bergodi şi a fotbaliştilor.

Suporterii de la Rapid au cedat: "Demisia / Să vină banii la băieţi / Ruşine să vă fie"

Echipa văzută cu şanse mari să câştige titlul, după 4-0 cu FCSB în ultima etapă a sezonului regulat, este la pământ. Rapid a pierdut cu Sepsi, scor 1-0, după ce Debeljuh a marcat în minutul 95, iar giuleştenii au ajuns la patru înfrângeri consecutive în play-off.

Rapid este pe locul al cincilea, cu 28 de puncte, la 16 puncte de liderul FCSB, după ce în play-off giuleştenii au intrat la patru puncte distanţă de echipa finanţată de Gigi Becali.

Luni a fost o nouă zi neagră pentru Rapid, iar înfrângerea nu le-a picat bine fanilor, care au izbucnit după fluierul final.

Lui Cristiano Bergodi i s-a cerut demisia din ultimele minute ale meciului, iar scandările s-au intensificat după finalul minutelor de prelungire.

Nu a fost singura scandare venită dinspre tribune şi peluză. Au urmat ironii şi fluierături, dar şi insulte la adresa celor din echipă.

"Demisia", "Să vină banii la băieţi" sau "Ruşine să vă fie" s-a scandat la maximum din partea suporterilor.

Înaintea meciului, Cristiano Bergodi a explicat de ce a exclus trei fotbalişti din lotul Rapidului

Afla mai multe despre: rapid sepsirapid giulestisuporteri rapidcristiano bergodi