Valentin Lazăr a marcat pentru Al Sailiya. Fostul dinamovist a punctat la 5 minute după ce a intrat pe teren!

Fotbalistul echipei Al Sailiya, Valentin Lazăr, a înscris un gol în meciul câştigat, vineri, pe teren propriu, scor 4-1, în faţa formaţiei Al Markhiya, în etapa a XIV-a a campionatului Qatarului.

Lazăr, care a intrat pe teren în minutul 32, a marcat în minutul 37. Celelalte goluri ale învingătorilor au fost înscrise de Kwasi ‘33 şi  Wagner Ribeiro ’64 (penalti), ’87. Pentru învinşi a marcat Mohamed Salah, în minutul 61.

De la oaspeţi a fost eliminat Elhaj Mustafa, în minutul 47. Al Sailiya ocupă locul patru în clasament, cu 23 de puncte, iar Al Markhiya este pe ultima poziţie, cu opt puncte.

Afla mai multe despre: valentin lazardinamogol