Valentin Mihăilă a marcat, dar Parma a pierdut! Pe ce loc se află echipa românilor în Serie B

Parma a jucat pe teren propriu, împotriva lui Cremonese, într-un meci din etapa a 4-a din Serie B.

Valentin Mihăilă a marcat al doilea gol al sezonului în Serie B

Parma a început partida cu Man şi Mihăilă titulari, dar a luat gol după doar 3 minute. Fagioli a deschis scorul, iar Vido a făcut 0-2 în minutul 34. În minutul 69, Valentin Mihăilă a reuşit să marcheze al doilea gol al sezonului, dar nu a fost de ajuns, iar Parma a pierdut cu 1-2.

Dennis Man a fost schimbat în minutul 84, iar Valentin Mihăilă în minutul 86. De asemenea, fostul jucător al Craiovei a văzut catonaşul galben în minutul 75.

În urma acestui rezultat, Parma se află pe locul 8 în clasament, cu 7 puncte, după 4 etape. Cremonese ocupă locul 9, cu 6 puncte, după 4 partide jucate.

Afla mai multe despre: parma-man-valentin mihăilă