Veste proastă pentru FCSB. Un om de bază s-a accidentat şi nu joacă în meciul cu Iaşi: ”Nu-l pot folosi”

Golul primit în ultimul minut al meciului cu Dinamo n-a fost singurul lucru rău pentru Nicolae Dică şi FCSB. Un jucător de bază din echipa vicecampioanei s-a accidentat şi nu va juca în partida cu Poli Iaşi.

Filipe Teixeira s-a accidentat în derby-ul cu Dinamo, scor 3-3, şi s-a antrenat separat în această săptămână. Mijlocaşul nu a putut fi recuperat în timp util şi va rata confruntarea cu Poli Iaşi.

Teixeira a suferit o contractură în derby şi, din păcate, nu va fi în lot pentru meciul de duminică cu Poli Iaşi”, a fost anunţul lui Nicolae Dică, la conferinţa de presă susţinută sâmbătă.

Mijlocaşul în vârstă de 37 de ani a fost schimbat la pauza meciului cu Dinamo. În locul său a intrat Florinel Coman, care a reuşit să înscrie de două ori.

Afla mai multe despre: dicateixeiraaccidentat,