Veste proastă primită de Quique Setien. Un star al Barcelonei s-a accidentat şi ratează finalul sezonului

FC Barcelona

Atacantul francez al echipei FC Barcelona, Antoine Griezmann, s-a accidentat şi nu va mai juca în acest sezon din LaLiga.

Griezmann, 29 de ani, s-a accidentat în meciul de sâmbătă, cu Valladolid, fiind înlocuit la pauză cu Luis Suarez. El a suferit o leziune la cvadricepsul drept.

Internaţionalul francez nu va mai evolua în ediţia actuală a campionatului spaniol, din care mai sunt de jucat două etape.

FC Barcelona speră să-l aibă pe Griezmann pe teren în luna august, la turneul Final 8 al Ligii Campionilor. Catalanii vor juca în sferturile competiţiei cu Napoli.

FC Barcelona a învins-o, sâmbătă seară, în deplasare, cu scorul de 1-0, pe Real Valladolid, într-un meci din etapa a 36-a din La Liga.

Golul a fost marcat de Arturo Vidal, în minutul 15.

Afla mai multe despre: fc barcelona