Veşti dure pentru Barcelona. Jucătorul adus pe 108 milioane de euro nu va mai juca în 2017!galerie foto

FC Barcelona

Barcelona s-a chinuit teribil să-l înlocuiască pe Neymar, iar atunci când, în sfârşit, au rezolvat transferul lui Dembele au avut parte de un ghinion imens.

UPDATE. Veşti cumplite pentru Dembele şi Barcelona. Jucător venit de la Dortmund s-a accidentat în meciul cu Getafe şi nu va mai juca în 2017! Acesta a suferit o ruptură musculară şi va sta patru luni pe marginea terenului! Francezul este aşteptat să revină la jumătatea lunii ianuari.

Fotbalistul pentru care Barcelona a plătit 108 milioane de euro a rezistat doar 29 de minute în meciul de campionat cu Getafe. Dembele a suferit o ruptură musculară, din primele informaţii, şi ar urma să lipsească de pe teren minimum trei săptămâni.

În locul său, Valverde l-a trimis în teren pe Deulofeu.

La pauză, Getafe o conduce pe Barcelona cu 1-0, după golul marcat de Shibasaki, în minutul 39.

Afla mai multe despre: dembeleaccidentarebarcelonagetafe,