”Victoria lor e meritată” Reacţia lui Daniel Opriţa după prima înfrângere a Stelei în noul sezon din Liga 2

Steaua

Daniel Opriţa crede că victoria formaţiei Unirea Dej în partida cu Steaua a fost una meritată

Formaţia CSA Steaua a fost învinsă, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa Unirea Dej, într-un meci din etapa a şasea a Ligii a 2-a. Echipa bucureşteană a condus cu 1-0, prin golul marcat de Buhăescu, în minutul 11.

În minutul 30, de la CSA Steaua a fost eliminat Bărbulescu. Unirea Dej a înscris în repriza a doua, prin Burdet ’53 şi Manole ’71. După meci, antrenorul Daniel Opriţa a explicat:

”Când vine Steaua e meciul anului şi jucătorii se mobilizează foarte mult. Sunt motivaţi, poate astăzi şi-au dorit mai mult decât noi în unele momente. Au fost mai agresivi, primii la minge, iar după ce am luat cartonaşul roşu au jucat mai bine decât noi. Deci, victoria e meritată” a spus Daniel Opriţa, imediat după meci.

Pentru Steaua este prima înfrângere a sezonului în Liga 2.

Afla mai multe despre: daniel opriţa