Victorie cadou pentru Dusan Uhrin Jr! Pe cine a învins Dinamo în ziua în care antrenorul a împlinit 52 de ani

Dinamo București

Echipa lui Dusan Uhrin Jr a bătut-o pe Concordia Chiajna cu 2-1, într-o partidă de pregătire disputată la baza de pregătire a clubului ilfovean.

Brito (44) şi Perovic (62) au marcat golurile dinamoviştilor, ultimul fiind la prima reuşită în tricoul câinilor de la sosirea în Ştefan cel Mare. Pentru Concordia Chiajna a înscris Alexandru Albu în minutul 33. Antrenorul ceh a împărţit lotul în două pentru amicalul contra noii echipe a lui Eric Lincar.

Astfel în prima repriză au jucat:  Straton – Corbu, Bejan, M. Popescu, Sorescu – I. Şerban, Răuţă – Moldoveanu, Montini, Brito – D. Popa, pentru ca în partea secundă să se mizeze pe formula următoare: Piscitelli – Sorescu, Puljic, M. Popescu, Strechie – Mrzljak, Răuţă,  N'Diaye – Bani, Perovic, Mihaiu.

Afla mai multe despre: dinamoamicalconcordia chiajnadusan uhrin jr