Victorie cu 2-1 pentru Viitorul într-un amical în care Ianis Hagi a strălucit

FC Viitorul a învins, sâmbătă, cu scorul de 2-1, formaţia Jagiellonia, într-un meci amical disputată în Polonia, la Warka.

Polonezii au deschis scorul în minutul 11, prin Runje. Ianis Hagi a egalat în minutul 59, iar în minutul 67 Drăguş a stabilit scorul final, 2-1.

Cele două echipe au evoluat în următoarele formule:

FC Viitorul (manager tehnic Gheorghe Hagi): Cojocaru (64 Buzbuchi) - Lima (46 Băluţă), Ţîru (70 Leca), Hodorogea (70 Hodorogea), De Nooijer - Mladen (64 Boboc), Achim (46 Măţan) - Cicâldău (70 Houri), Vînă (83 Stoica), I. Hagi (83 Pitu) - Drăguş (83 Chera).

Jagiellonia (antrenor Ireneusz Mamrot): Kelemen - Burliga, Runje, Mitrovic, Guilherme - Romanchuk, Grzyb - Novikovas, Lazarevic, Pospisil - Sheridan. Au repriza secundă au intrat: Sandomierski, Wojcicki, Gutieri, Bodvar, Wlazlo, Bezjak, Frankowski, Adamec, Lapinski, Machaj, Klimala, Mystkowski, Klemenz.

Echipa constănţeană va mai disputa o partidă amicală sâmbătă, de la ora 17.30, cu Podbeskidzie Bielsko.

Afla mai multe despre: viitorulliga 1poloniaamical