Victorie dramatică pentru Al Hilal în Liga Campionilor Asiei. Formaţia lui Răzvan Lucescu a câştigat în minutul 97 VIDEO

Al Hilal a reuşit să treacă de formaţia Pakhtakor din Uzbekistan. S-a terminat 2-1, după formaţia lui Răzvan Lucescu a avut un om în plus din minutul 66 şi a marcat golul victorie în al şaptelea minut de prelungire

Starul italian al lui Hilal, Sebastian Giovinco a deschis scorul în minutul 45+2.

Deţinătoarea trofeului părea a conduce clar ostilităţile, în special după ce Pakhtakor a rămas în inferioritate numerică în minutul 66, când Suyunov a fost trimis direct la cabine.

Dar, după numai cinci minute, Derdiyok a restabilit egalitatea. Târziu, în minutul 7 al prelungirilor, Al Hilal a dat lovitura. Babhir a marcat pentru deţinătoarea Ligii Campionilor Asiei.

Al Hilal are 9 puncte şi conduce grupa, fiind urmată de formaţia din Uzbekistan, cu 6 puncte. Al Ahli Dubai este a treia cu 3 puncte, iar Shahr Khodrou este pe locul patru, fără puncte.

Afla mai multe despre: răzvan lucescu