Victorie dramatică pentru UTA în deplasarea de la Pandurii. Arădenii au revenit de la 0-1 şi s-au impus printr-un gol marcat în minutul 90

Liga 2

UTA Arad a învins-o, în deplasare, cu scorul de 2-1, pe Pandurii Târgu Jiu, în etapa a zecea a Ligii a II-a.

După ce Pîrvulescu a deschis scorul pentru Pandurii, în minutul 55, UTA Arad a întors scorul prin golurile marcate de Cubleşan şi de Oprea. În urma acestui rezultat, "Bătrâna Doamnă" a încheiat seria de trei înfrângeri consecutive şi a ajuns la 16 puncte în clasament. Tot vineri, CS Baloteşti a pierdut meciul cu Academica Clinceni, scor 1-3.

Meciurile Metaloglobus Bucureşti – ACS Poli Timişoara, Chindia Târgovişte – Ripensia Timişoara, Energeticianul - Dacia Unirea Brăila, Aerostar Bacău – CS Mioveni, Luceafărul Oradea – Sportul Snagov şi ASU Politehnica Timişoara – Farul Constanţa se vor disputa sâmbătă, iar confruntarea Universitatea Cluj – Daco-Getica Bucureşti este programată duminică.

LIVE VIDEO | Pandurii - UTA

LIVE VIDEO | Pandurii - UTA se joacă în direct pe Telekom Sport 1 şi TelekomSport.ro VIDEO | TOP INTERVIU de excepţie cu Gică Hagi. ”Am semnat cu trei echipe în acelaşi timp”. Care a fost cel mai mare contract din carieră ---> http://bit.ly/2zTfBKY FOTO | Gabi Tamaş şi cea mai nebună schimbare de look de până acum! Cum se va prezenta fundaşul la naţională ---> http://bit.ly/2zTunl7 QUIZ de suporter! Cât de bine cunoşti jucătorii de la FCSB? ---> http://bit.ly/2C03Nbr

Posted by TelekomSport.ro on Friday, October 5, 2018

Vezi aici prima repriză a partidei

Pandurii - UTA LIVE

Publicată de TelekomSport.ro pe Vineri, 5 Octombrie 2018

După un început aproape perfect, UTA s-a prăbuşit în clasamentul Ligii a doua. Are trei eşecuri la rând şi a ajuns pe poziţia a noua. În timp ce arădenii au parte de un recul, pandurii au crescut mult în aceeaşi perioadă.

O singură înfrângere au alb-albaştri în primele nouă etape. Petrolul este singura etapă pe care i-a bătut de la startul campionatului. Iar parcursul le permite să fie aproape de primele locuri ale ierarhiei. Cu un succes astăzi, fotbaliştii lui Bogoi ajung pe podium, peste FC Argeş şi Petrolul.

În sezonul trecut, cele două au remizat în meciurile jucate în liga secundă. Pandurii - UTA este al doilea meic al zilei. În primul joc de vineri, Academica Clinceni a învins la Baloteşti cu 3-1 şi a ajuns din nou pe loc promovabil.

• LIVE VIDEO | Pandurii - UTA, 16:00, Telekom Sport 1

Afla mai multe despre: panduriiuta