Victorie importantă pentru Cosmin Olăroiu în etapa a treia din China

Jiangsu Suning, formaţia antrenată de Cosmin Olăroiu a câştigat (2-1) meciul de pe teren propriu din etapa a treia a Super Ligii Chineze de fotbal.

Suning a avut în faţă o echipă nou promovată, gruparea Wuhan Zall, una dintre puţinele echipe din prima ligă chineză care este antrenată de un asiatic.

Jiangsu a controlat partida şi a marcat prima prin Wang Song în minutul 25. În partea secundă, gazdele şi-au majortat avantajul prin Wu Xi, pentru ca cinci minute mai târziu, Rafael Silva să reducă din handicap pentru oaspeţi.

Acelaşi Silva a fost eliminat trei minute mai târziu şi a uşurat misiunea formaţiei lui Cosmin Olăroiu.

Suning face 6 puncte după primele trei runde şi ocupă locul 6 în clasament, la 3 puncte de primele trei clasate, Shanghai SIPG, Beijing Guoan şi Guangzhou Evergrande, adică primele trei echipe favorite la titlu.

Afla mai multe despre: cosmin olăroiujiangsu suningsuperliga china