Victorie importantă pentru Kayserispor. Săpunaru şi Alibec l-au bătut pe Pantilimon în duelul ultimelor două clasate din Turcia

Kayserispor a reuşit o victorie importantă în cursa pentru salvarea de la retrogradare, scor 1-0, în deplasarea de la Denizlispor.

Cu Săpunaru căpitan, Kayserispor a deschis scorul în minutul 21, când starurile echipei au combinat perfect, Aaron Lennon cu pasa, iar Pedro Henrique cu finalizarea. Denis Alibec a fost titular şi a jucat până în minutul 82 la Kayserispor, în timp ce Costel Pantilimon a fost integralist la Denizlispor.

În urma acestui succes, echipa lui Săpunaru şi Alibec a acumulat 13 puncte în cele 16 etape disputate şi este ultima în clasament, la egalitate chiar cu Denizlispor, care are trei meciuri consecutive fără victorie şi este penultima în campionatul Turciei.

Afla mai multe despre: kayserispor