Victorie importantă pentru Laurenţiu Reghecampf! Echipa sa a câştigat în inferioritate numerică

Al Wasl, formaţia antrenată de Laurenţiu Reghecampf s-a impus cu scorul de 3-1 în faţa formaţiei Hatta.

Fundaşul brazilian Galvao a deschis scorul pentru Al Wasl în minutul 15. La 7 minute de la reluarea meciului, Lashkari de la Al Wasl a fost eliminat direct.

În inferioritate numerică, trupa lui Reghecampf a primit gol de la Kazim în minutul 60. Brazilianul Welliton şi Salmeen (min 80) au adus victoria lui Al Wasl, a doua consecutivă în prima ligă din Emirate.

Un succes care o duce pe Al Wasl pe poziţia a 8-a în clasament cu 7 puncte după 6 meciuri. În următoarea rundă, Laurenţiu Reghecampf va juca împotriva fostei sale echipe, Al Wahda, locul 9 în clasament.

Afla mai multe despre: al waslreghecampf