Victorie la scor pentru Ştefan Radu şi Lazio. Adrian Stoian, pasă decisivă în remiza de la Spal

Lazio Roma a avut emoţii în startul partidei cu Sassuolo, după ce Berardi deschisese scorul pentru oaspeţi. Echipa lui Ştefan Radu a revenit, însă, imediat şi s-a impus cu 6-1.

Românul a fost titular şi a jucat până în minutul 86, când a fost înlocuit de Mauricio. Adrian Stoian a evoluat şi el pentru Crotone până în prelungirile partidei cu Spal şi a pasat decisiv pentru golul egalizator marcat de Simy.

Toate rezultatele:

Lazio Roma – Sassuolo  6-1

Au marcat: Luis Alberto ‘45+1, ’58, De Vrij ’56, Parolo ’64, ’70, Immobile ’82 (penalty) / Berardi ’27 (penalty)

SPAL 1907 – Crotone 1-1
Au marcat: Paloschi ’39 / Simy ‘59

Benevento – Internazionale Milano 1-2
Au marcat: D’Alessandro ’43 / Brozovic ’19, ‘22
George Puşcaş a fost rezervă la Benevento.

Chievo Verona – Fiorentina 2-1
Au marcat: Castro ’25, Hetemaj ’46 / Simeone ‘6

Torino – Hellas Verona 2-2
Au marcat: Iago Falque ’31, Niang ’44 / Kean ’89, Pazzini ‘90+2 (penalty).

Afla mai multe despre: berardisassuolospalcrotonelazioromastefan raduadrian stoian