Victorie lejeră reuşită de Barcelona într-o deplasare complicată. Messi şi Paulinho le-au consolidat catalanilor prima poziţie în La Liga

La Liga

FC Barcelona a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-0, echipa Athletic Bilbao, în etapa a zecea a campionatului Spaniei, în direct la Telekom Sport 2.

Golurile au fost marcate de Lionel Messi, în minutul 36 şi Paulinho, în minutul 90+2.

În clasament, FC Barcelona are 28 de puncte, fiind urmată de Valencia, cu 24 de puncte şi de Real Madrid, cu 20 de puncte.

Meciurile Getafe - Real Sociedad, Girona - Real Madrid, Eibar - Levante, Malaga - Celta Vigo se disputăastăzi.

Întâlnirile Espanol - Betis Sevilla şi Las Palmas - Deportivo sunt programate luni.

Afla mai multe despre: barcelonabilbaola ligaspania