Victorie mare pentru Raluca Olaru şi calificare în sferturile probei de dublu de la Dubai

Perechea Raluca Olaru/Darija Jurak (România/Croaţia) s-a calificat în sferturile de finală ale probei de dublu din cadrul turneului de la Dubai, cu premii de aproape 3 milioane de euro.

Olaru şi Jurak au trecut în optimi de favoritele numărul 2, Nicole Melichar/Kveta Peschke (SUA/Cehia), scor 7-6 (6), 7-6 (3).

Meciul a durat o oră şi 50 de minute. În sferturi, adversarele vor fi învingătoarele din meciul dintre Hao-Ching Chan/Latisha Chan (Taiwan) şi Viktoria Kuzmova/Ajla Tomljanovic (Slovacia/Australia).

Calificarea în sferturi la dublu la Dubai este recompensată cu 18.765 dolari şi 190 puncte WTA..

Afla mai multe despre: raluca olarudubairomaniacroatia