Victorie pentru ACS Poli Timişoara în ultimul meci amical din intersezon, 4-1, cu Ripensia

ACS Poli Timişoara a învins, cu scorul de 4-1, echipa Ripensia, în ultimul său meci amical din intersezon.

Partida s-a disputat în complexul de terenuri ”Adrian Stoicov”.

Golurile au fost marcate de Drăghici '9, '34, Kayondo '66 şi Artean '69, respectiv Mediop '86.

La ACS Poli a evoluat din primul minut jucătorul Andrei Enescu (30 de ani), mijlocaş defensiv legitimat ultima dată la Ethnikos Achnas.

Echipa din Liga I a jucat în următoarea formulă: Curileac (min. 70, Straton) – Străuţ (min. 73, Radu), Melinte, Şeroni (min. 65, Bocşan-eliminat în minutul 84), Neagu (min. 70, Murariu)- Artean, Zaluschi (min. 78, Cochintu) – Ciucur (min. 46, Popovici), Enescu (min. 65, Croitoru), Velcotă (min. 46, Doman) – Drăghici (min. 65, Kayondo).

Afla mai multe despre: timisoaraacs poliripensia