Victorie pentru Lucescu! La o zi după ce antrenorul a împlinit 50 de ani, PAOK a mai făcut un pas spre titlu

Liderul din Grecia a câştigat pe terenul lui Apollon Smyrnis, ultima clasată din Superliga Greciei. A fost 5-1 pentru PAOK iar trupa din Salonic are cu 7 puncte mai mult decât urmăritoarea Olympiacos.

PAOK şi-a făcut meciul uşor de la început. Pelkas şi Sergio Oliveira au marcat în primele 10 minute pe terenul echipei ce obţinuse doar 9 puncte în primele 20 de etape ale sezonului. Până la pauză s-a făcut 3-0, iar după ce gazdele au înscris şi ele, Swiderski a reuşit dubla pe final iar echipa lui Răzvan Lucescu s-a impus cu 5-1. A fost al 19-lea succes pentru PAOK în acest campionat şi cu 57 de puncte echipa din Salonic o ţine la 7 lungimi distanţă pe rivala Olympiacos. În următoarea rundă, PAOK va juca împotriva rivalei din oraş, Aris, într-un adevărat derby al Salonicului.

Afla mai multe despre: apollon smyrnisrazvan lucescupaok