Victorie pentru Mircea Lucescu în campionatul Ucrainei! Dinamo Kiev este lider în clasament

Formaţia Dinamo Kiev, antrenată de Mircea Lucescu, a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-0, echipa Metalist Harkov, într-un meci din etapa a şaptea a campionatului Ucrainei.

Victorie pentru Mircea Lucescu, eşec pentru Isăilă

Au marcat Tsigankov ’47 şii Garmash ’52. Dinamo Kiev este lider în clasament, cu 19 puncte (şase victorii, o remiză). Metalist este pe locul 11, cu şase puncte.

Tot sâmbătă, echipa lui Daniel Isăilă, Baniyas, a fost învinsă acasă de Al Ain, scor 1-0, în etapa a treia din Emiratele Arabe Unite. Golul a fost marcat de Kodjo, în minutul 12. În minutul 80, de la Baniyas a fost eliminat Gimenez.

Echipa lui Isăilă ocupă locul 11 în clasament, cu un punct, înn timp ce Al Ain este lider, cu 9 puncte.

Afla mai multe despre: mircea lucescu-dinama kiev-daniel isăilă