Victorie pentru Parma în Serie B, fără Dennis Man în teren! Valentin Mihăilă a intrat în minutul 72

Parma s-a impus în deplasarea de la Cittadella, scor 2-1, într-un meci care a contat pentru etapa a 10-a din Serie B.

Victorie pentru Parma în Serie B, fără Dennis Man în teren

Astfel, Parma a pus capăt seriei de 6 meciuri consecutive fără victorie. Chiar dacă antrenorul italienilor, Enzo Maresca, a declarat miercuri că Man este unul dintre jucătorii care trebuie să fie decisivi la echipă, românul a fost lăsat pe banca de rezerve şi nu a fost utilizat nici măcar un minut.

Valentin Mihăilă a intrat pe teren în minutul 72, când scorul era 2-0 pentru echipa lui. Cittadella a ratat un penalty în minutul 12, prin Antonucci, iar Parma a deschis scorul 11 minute mai târziu prin Vasquez. Echipa românilor şi-a dublat avantajul în minutul 59, graţie reuşitei lui Benedyczak. Cittadella a punctat din penalty în minutul 78, prin Baldini, iar scorul final a fost 2-1.

În urma acestui rezultat, Parma este pe locul 13 în clasament, cu 13 puncte, după 10 etape jucate.

Afla mai multe despre: parma-serie b-man-mihăilă