Victorie pentru Real la primul meci din La Liga fără Ronaldo. De ce surpriză neplăcută au avut parte madrilenii

Real Madrid a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), formaţia Getafe, în prima etapă a campionatului spaniol de fotbal, La Liga.

Golurile au fost marcate de Daniel Carvajal, în minutul 20, şi Gareth Bale, în minutul 51.

Acesta a fost primul meci al Realului în La Liga fără Cristiano Ronaldo, plecat la Juventus în pauza de vară. Iar absenţa starului portughez s-a resimţit în tribune, unde au fost prezenţi numai 48.466 de fani, cei mai puţini din ultimii ani.

O audienţă atât de slabă nu s-a mai înregistrat din ultima etapă a sezonului 2008/2009, când echipa venea după o serie de cinci înfrângeri, începută de un 2-6 cu Barcelona. Iar Ronaldo a venit la Real în vara anului 2009.

Afla mai multe despre: real madridla ligagetafe