Victorie pentru Reghecampf în Emiratele Arabe Unite: Al Wahda – Emirates, scor 2-1

Formaţia Al Wahda, antrenată de Laurenţiu Reghecampf, a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa Emirates, într-un meci din etapa a XIX-a a campionatului Emiratelor Arabe Unite.

Golurile au fost marcate de Tagliabue pentru gazde, în minutele 23 şi 64, respectiv Saez ‘90+1 pentru oaspeţi. Emirates a jucat în inferioritate numerică din minutul 17, când a fost eliminat Ali Moustafa.

Al Wahda ocupă locul doi în clasament, cu 40 de puncte, iar Emirates este pe zece, cu 13 puncte. Lider este Al Ain, care are 41 de puncte.

Afla mai multe despre: reghecampf