Victorie uriaşă pentru Răzvan Lucescu! PAOK a întors derby-ul cu Aris şi rămâne neînvinsă!

Răzvan Lucescu îşi continuă parcursul fantastic din Super Liga Grecă. Astăzi PAOK a reuşit să întoarcă meciul derby cu Aris Salonic şi rămâne lider în campionat.

Aris Salonic a marcat prima încă din minutul 2 al meciului de pe Kleanthis Vikelidis.

Mateo Ezequiel Garcia a fost cel care a punctat primul pentru gazde. PAOK a avut nevoie de un penalty pentru a reveni în cărţi, penalty pe care golgeterul Prjovici l-a transformat în gol în minutul 36.

Acelaşi Prijovic avea să aducă victoria echipei lui Răzvan Lucescu în minutul 84. Asta după ce în prealabil fostul elev al lui Răzvan la Xanthi, tunisianul Younes Hamza, a ratat un penalty pentru gazde (66), la scorul de 1-1.

PAOK e invincibilă în Grecia. Are 7 victorii în 7 meciuri şi păstrează şase puncte peste campioana AEK şi peste rivala Olympiakos.

Afla mai multe despre: răzvan lucescupaok