Victorie zdrobitoare pentru Halep în optimile Rogers Cup! Adversara ei a câştigat doar trei gameuri

Simona Halep

Simona a învins-o pe rusoaica Svetlana Kuznetsova scor 6-2, 6-1 într-o partidă care a durat o oră şi 8 minute.

Românca a reuşit să facă un meci aproape perfect şi a a ajuns în sferturi după al doilea succes în competiţia desfăşurată la Toronto. Numărul 4 mondial a reuşit două break-uri în primul set şi încă două în actul secund. Halep a jucat direct în 16-imile Rogers Cup acolo unde a trecut de Jennifer Brady.

În turul următor, numărul 4 mondial o va întâlni pe Marie Bouzkova, care a trecut în minimum de seturi, scor 6-2, 6-2, de Jelena Ostapenko. Premiul pentru participarea în sferturile de finală este de 60.455 de dolari şi 190 de puncte.

Afla mai multe despre: simona halepkuznetsovarogers cupsferturi