VIDEO 126 de secunde şi...gooool! Revenire de excepţie pentru Cristiano Ronaldo la Juventus. Super starul şi-a salvat echipa

Cristiano Ronaldo a revenit pe teren după ce a fost depistat pozitiv la COVID-19.

A făcut-o la scorul de 1-1 în duelul dintre Spezia şi Juventus. Introdus în locul lui Paolo Dybala în minutul 56, super starul lusitan a avut nevoie de 126 de secunde pentru a-şi aduce echipa în avantaj, finalizând elegant pasa primită de la Alvaro Morata.

În minutul 76, Cristiano Ronaldo a mai marcat o dată. A făcut-o din lovitură de la 11 metri, printr-o scăriţă elegantă, care nu i-a dat nicio şansă lui Provedel.

Două goluri în 20 de minute pentru Cristiano Ronaldo la revenirea pe terenul de joc, într-un moment în care jocul echipei sale nu strălucea deloc. Influenţa portughezului nu poate fi descrisă suficient în cuvinte. La final, Juventus s-a impus cu scorul de 4-1.

Afla mai multe despre: cristiano ronaldo