VIDEO | A avut bilet?:)) Un portar japonez s-a făcut de râs cu două goluri hilare primite în mai puţin de două minute!

Goalkeeperul echipei de ligă secundă japoneză Ehime a fost surprins de două ori mult ieşit din poartă, în meciul contra celor de la Montedio Yamagata, în etapa a 38-a a campionatului.

Gazdele care luptă pentru promovare conduceau cu 1-0 după o oră de joc, moment în care şi-a intrat în rol Masahiro Okamoto. Portarul în vârstă de 36 de ani a fost învins în 90 de secunde cu două execuţii din jumătatea adversă.

Nakamura şi Sakamoto au profitat de poziţionarea ciudată a goalkeeperului care a fost nevoit să suporte reproşurile colegilor şi antrenorilor după ce a scos de fiecare dată mingea din plasă.

Afla mai multe despre: japoniaokamotomontedio yamagataehime