VIDEO | A comis-o de la primul meci. Debut de coşmar pentru Ciprian Tătăruşanu la Olympique Lyon

Portarul Ciprian Tătăruşanu a încasat trei goluri la debutul în tricoul echipei Olympique Lyon, care a fost învinsă de Genoa, cu scorul de 4-3, într-un meci de pregătire.

Intrat la pauză în locul lui Anthony Lopes, la scorul de 1-1, goalkeeper-ul român şi-a "îngropat" echipa, primind trei goluri în minutele 65, 71 şi 86, după ce Lyon reuşise să se distanţeze la 3-1 în startul părţii secunde.

În plus, Tătăruşanu a greşit flagrant la unul dintre goluri, scăpând mingea printre braţe deşi reuşise să o ajungă, la o reluare din apropiere a unui adversar. La Genoa, Andrei Radu a fost menajat.

În vârstă de 33 de ani, Ciprian Tătăruşanu a semnat un contract valabil până în vara anului 2022 cu Olympique Lyon.

Afla mai multe despre: tatarusanu