VIDEO | A fost din nou scandal la un meci al lui Kayserispor. Gestul surprinzător făcut de Şumudică

A fost iar scandal la un meci jucat de Marius Şumudică. Mendes, cel care a marcat golul de 3-1 în victoria cu Antalyaspor, a fost lovit în faţă de un adversar, în finalul meciului. Arbitrul a a eliminat doi jucători.

Kayserispor a reuşit să câştige cu 3-1 meciul cu Antalyaspor, pe teren propriu, în prima manşă a optimilor Cupei Turciei. Echipa lui Marius Şumudică a fost condusă la pauză, dar a revenit spectaculos în repriza a doua. Ultimul gol a fost marcat de Mendes, în minutul 88. Finalul a fost tensionat. Mendes a fost lovit de Maicon cu capul în plină figură şi jucătorii celor două echipe au început să se împingă.

Arbitrul i-a arătat direct roşu lui Maicon şi al doilea galben lui Angelo, care a fost şi el implicat în acel meleu. Marius Şumudică a încercat să calmeze spiritele şi a îmbrăţişat doi dintre jucătorii lui Alayaspor.

Afla mai multe despre: antalyasporkayserispormarius sumudica