VIDEO | A fost spectacol TOTAL duminică, la Telekom Sport. Barcelona, victorie la scor cu Sevilla. Juventus a câştigat derby-ul Italiei. Vezi AICI rezumatele

Cele mai importante campionate din Europa sunt la Telekom Sport. Duminică a fost o nouă zi plină cu derby-uri şi meciuri cu multe goluri. Urmăreşte mai jos rezumatele.

În Serie A, Cagliari a remizat cu AS Roma, 1-1, în deplasare, astfel forma mai bună a oaspeţilor s-a prelungit. Şi cealaltă echip din Roma, Lazio, a terminat la egalitate, pe terenul celor de la Bologna, într-un meci în care ambele echipe au avut câte un jucător eliminat. Atalanta a învins categoric, 3-1, pe Lecce, într-o partidă de la care a lipsit Romario Benzar, accidentat. În ultima partidă, Juventus a învins Inter, 2-1, şi a urcat pe primul loc în Serie A.

Barcelona a obţinut a opta victorie consecutivă din La Liga pe Camp Nou în faţa Sevillei şi e din nou la două puncte în spatele lui Real Madrid. Catalanii au rezolvat ecuaţia în primele 35 de minute. Sociedad a pierdut pentru a doua etapă la rând, după ce a reuşit să deschidă scorul. Merino a marcat împotriva lui Getafe după numai cinci minute. Jocul s-a rupt pentru basci imediat după pauză, când Llorente a primit al doilea galben şi a fost eliminat.

Afla mai multe despre: bundesligala ligaserie a