VIDEO | A fost spectacol total în grupele principale la Europeanul de handbal feminin! Favoritele Rusia şi Norvegia au câştigat

Handbal

A fost spectacol total în celelalte meciuri din grupele principale de la europeanu de handbal feminin. Favoritele Rusia şi Norvegia şi-au câştigat meciurile.

Prima etapa a grupelor principale de la Campionatul European de Handbal Feminin a adus doua meciuri tari in grupa de la Herning.  Muntenegru a ratat  in ultimul moment un punct cu Rusia. Dupa 13 egal la pauza, campioanele din 2012 au avut ultimul atac al meciului dar s-au blocat mental si cu 24-23, Rusia are inca doua puncte in grupa principala 1.

La fel ca Franta, care si ea a castigat la limita cu Spania, 26-25. Urmatoarea etapa programeaza derby-ul Rusia - Franta.

In grupa din care face parte si Romania, campioana mondiala Olanda nu a rezistat decat in primele cinci minute cu masina de handbal, Norvegia. 32-25 pentru multipla castigatoare a competitiei.

Afla mai multe despre: handbalcampionatul europeanvideo