VIDEO | A început finala Cupei Stanley. Vegas Golden Knights a surprins, din nou, cu o victorie contra celor de la Washington Capitals

NHL

Finala Cupei Stanley a început la Las Vegas, în faţa a 17.500 de oameni şi sub coordonarea celebrului Michael Buffer.

A curs cu goluri în primul meci al finalei din NHL. Las Vegas Kights şi Washington Capitals au marcat de zece ori în total. A fost cea mai spectaculoasă partidă a play-off-ului. Fiecare tabără a fost condusă de două ori, a revenit, iar cu 10 minute înainte de final, Vegas a trecut din nou la conducere.

Capitals a încercat cu disperare să trimită meciul în prelungiri, dar nu a reuşit. Cei din Vegas au profitat că poarta adversarilor a rămas goală şi au stabilit scorul final în ultima secundă, 6-4.

Afla mai multe despre: nhlcupa stanleyvegas golden knightswashington capitals,