VIDEO A marcat un super gol şi a explicat după meci cum îi ies astfel de execuţii: ”Exersez foarte mult!”

Gaz Metan Mediaș

FC Botoşani a învins, vineri, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa Gaz Metan Mediaş, într-un meci din etapa a opta a Ligii I.

Au marcat Deaconu ’58 pentru Gaz Metan şi Butean ’34 (autogol) şi Keyta ’87 pentru FC Botoşani.

În minutul 58, de la gazde a fost eliminat Ondrej Baco, după ce a primit al doilea cartonaş galben. Un minut mai târziu, Ongenda, de la oaspeţi, a ratat un penalti.

Ronaldo Deaconu, autorul unui gol senzaţional, a explicat după meci cum reuşeşte astfel de execuţii: ”Din păcate, greşim la fiecare meci şi nu reuşim să adunăm puncte. Trebuie să strângem rândurile, pentru că trec etapele şi trebuie să obţinem puncte. E ceva ce exersez la antrenamente foarte mult şi e una dintre calităţile mele” a spus Deaconu, după meci.

Afla mai multe despre: ronaldo deaconu