VIDEO | A ratat un penalty, iar ce s-a întâmplat la următoarea faza este de povestit nepoţilor! Revenire de senzaţie în Atalanta - Roma

Serie A

Etapa cu numărul 21 este una nebună în Serie A, iar unul dintre exemple le avem la meciul dintre Atalanta şi AS Roma. La pauză, Roma conducea cu 3-1, dar ce s-a întâmplat în repriza a doua este de povestit nepoţilor.

Atalanta a reuşit să mai înscrie o dată, iar în minutul 70 a primit un penalty, în urma consultării sistemului de arbitraj video. Cel care a avut tupeul să execute penalty-ul care putea să aducă egalitatea pe tabela de marcaj a fost Duvan Zapata.

Columbianul însă a trimis mult peste poarta lui Olse. Imediat, suedezul a degajat mingea, recuperată rapid de Atalanta, iar faza s-a încheiat cu golul lui Zapata, cel care ratase lovitura de pedeapsă în urmă cu doar câteva secunde.

Afla mai multe despre: duvan zapataas romaatalantaserie a