VIDEO | Academica Clinceni - Astra Giurgiu 1-1. Fotbalul s-a încheiat odată cu prima repriză

Etapa a noua a Ligii 1 a debutat cu un egal la Călăraşi, între Clinceni şi Astra, scor 1-1.

Gazdele au fost mai active în ofensivă şi efortul le-a fost răsplătit. Au deschis scorul după o bâlbâială în careul Astrei. Florin Achim a tras în bară, mingea l-a lovit pe Tamaş şi a intrat în poartă. Astra a egalat la ultima fază a primei reprize, tot printr-un autogol, al lui Alexandru Popescu.

Giurgiuvenii au jucat în zece în ultimul sfert de oră, după ce căpitanul Radunovici a primit direct cartonaşul roşu.

Astra putea da lovitura în prelungiri, prin David Bruno. S-a terminat însă 1-1 şi Astra a urcat deocamdată pe loc de play-off. Pentru Clinceni, aceasta este a treia remiză consecutivă.

LIVE VIDEO | Academica Clinceni - Astra Giurgiu 1-1

Clinceni: Vâlceanu - Matei, Chatzieroglou, Patriche, Dobrescu - Achim, Şut, Cebotaru, Popescu - Buziuc, Vojtus

Astra: Kitanov - David Bruno, Graovac, Tamaş, Radunovic - Crepulja - Gheorghe, Simion, Răduţ, Stahl - Budescu

FINAL

Min. 74 - Radunovic vede, gratuit, cartonaşul roşu!

Min. 70 - Ocazie imortantă pentru Astra! Giurgiuvenii cer lovitură de la 11 metri, însă arbitrul nu acordă nimic

Min. 50 - Gabi Tamaş continuă evoluţia slabă din această seară. Fundaşul vede cartonaşul galben

Start în repriza secundă!

PAUZĂ

Min. 45+1 - GOOOOOOOOL Astra! Popescu trimite mingea în proprie poartă

Min. 32 - GOOOOOOOOL Academica Clinceni! Tamaş, la al doilea autogol în trei meciuri. Achim a şutat spre poartă, mingea a lovit bara, apoi l-a lovit în spate pe fundaşul Astrei şi a intrat în poartă

Min. 9 - Ocazie imensă pentru Clinceni! Şut este angajat foarte bine în faţa porţii lui Kitanov, şutul său trece pe lângă poartă

Min. 1 - A început partida. Clinceni - Astra se joacă la Călăraşi. Budescu este titular la Astra!

Academica Clinceni se află în acest moment pe loc de baraj, la egalitate de puncte cu ultimele două clasate, Chindia Târgovişte şi Voluntari (5 puncte).

Formaţia din Giurgiu stă ceva mai bine. Fotbaliştii pregătiţi de Dan Alexa ocupă poziţia a şaptea în clasament, cu 11 puncte, la egalitate cu FC Botoşani (locul 6).

Giurgiuvenii vin cu un moral foarte bun. Aceştia au izbutit etapa precedentă o victorie surprinzătoare în faţa campioanei CFR Cluj, scor 3-2.

Afla mai multe despre: academica clinceniastra giurgiuliga 1