VIDEO | Academica Clinceni - Ripensia Timişoara 1-1. Pas greşit pentru ilfoveni în lupta pentru promovare

Liga 2

Academica Clinceni şi Ripensia Timişoara au remizat în primul meci al zilei din Liga 2. Cele două goluri au fost reuşite în interval de trei minute în repriza secundă.

FINAL | Academica Clinceni - Ripensia Timişoara 1-1 (Cr.Dumitru '61 - Dumiter '58)

Min 90+4 Eliminare Ripensia: Monea vede al doilea galben pentru o intrare cu talpa şi este eliminat

Min 61 GOOOL Academica: Cristi Dumitru egalează rapid după ce îi ia faţa unui adversar şi rămâne singur cu goalkeeperul advers, 1-1

Min 58 GOOOL Ripensia: Verticalizare pentru Dumiter care pleacă de la limita offsideului, rezistă în duelul cu un adversar şi îl execută pe Ureche, 0-1

Echipele de start

Academica Clinceni: Ureche - Fl. Achim, A. Răuţă, Patriche, M. Dobrescu - Şut, B. Barbu - Olariu, Cr. Dumitru, Pîrvulescu - Buziuc

Ripensia: H. Moldovan - Ad. Popa, Tînc, Hecsko, Străuţ - Stoi, Anghelina, C. Toma - Monea, Ad. Stoica, Dumiter

Academica Clinceni joacă în runda cu numărul 24 tot împotriva unei echipe aflate în jumătatea a doua a clasamentului aşa cum s-a întâmplat în primele două etape din 2019. Trupa din Ilfov şi-a păstrat poziţia secundă în campionat după ce a câştigat cu Farul şi Dacia Unirea Brăila.

• LIVE VIDEO | Academica Clinceni - Ripensia Timişoara, 11:00, Telekom Sport 1

Ripensia a obţinut trei puncte în cele două partide disputate în acest an. A pierdut întâlnirea contra concitadinei ACS Poli, dar a bătut-o pe UTA iar acum se află la trei puncte de zona fierbinte. Academica este singura echipă fără remiză în cele 23 de etape ale sezonului şi a ajuns deja la cinci victorii consecutive în Liga 2.

Afla mai multe despre: academica clinceniripensia timişoara